Skip to content

106 Winding Way

Trenton, NJ 08620

Built 1960

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Jun 15, 2001

Property Information

Block2628
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,646
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,000
35%
Improvement Value:$148,500
65%
Total Assessment$227,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,017+6.7%
2024$7,514+1.2%
2023$7,423+4.1%
2022$7,128+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$169,900
DeedBook 4080, Page 68

Property Built

Built

Year Built: 1960