Skip to content

94 Winding WayTrenton, NJ 08620

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Oct 7, 2024

Property Information

Block2628
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,744
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,300
32%
Improvement Value:$168,500
68%
Total Assessment$247,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,732+6.7%
2024$8,185+1.2%
2023$8,086+4.1%
2022$7,764+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000
Sq Ft1,744DeedBook 6570, Page 1833Recorded10/8/2024

Property Sale

SaleMulti
$63,000
DeedBook 2270, Page 347

Property Built

Built

Year Built: 1955