Skip to content

4135 Broad StTrenton, NJ 08620

Built 1950

Last Sale Date
Sep 8, 2011

Property Information

Block2632
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page308

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,655
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,400
34%
Improvement Value:$349,900
66%
Total Assessment$531,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,723+6.7%
2024$17,549+1.2%
2023$17,336+4.1%
2022$16,646+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950