Skip to content

115 Winding WayTrenton, NJ 08620

Built 1954

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Jun 17, 2020

Property Information

Block2632
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page308

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,744
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,800
33%
Improvement Value:$167,300
67%
Total Assessment$249,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,778+6.7%
2024$8,228+1.2%
2023$8,128+4.1%
2022$7,804+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$275,000

From:

To:

Sq Ft1,744DeedBook 6409, Page 1775Recorded8/3/2020

Property Sale

SaleMulti
$295,000
DeedBook 5248, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1954