Skip to content

32 Fenway RdTrenton, NJ 08620

Built 1968

Last Sale Date
Aug 13, 2024

Property Information

Block2650
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page298

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,119
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
41%
Improvement Value:$122,800
59%
Total Assessment$207,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$5,051+1.7%
2011$4,968+1.3%
2010$4,905+12.1%
2009$4,376+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968