Skip to content

50 Main StTrenton, NJ 08618

Built 1910
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2003

Property Information

Block2661
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page336

Building Details

Building Class---
Description1S B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,400
51%
Improvement Value:$75,300
49%
Total Assessment$153,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$1,358-66.5%
2004$4,053+3.2%
2003$3,928-0.0%
2002$3,928+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910