Skip to content

63 Manor Blvd

Trenton, NJ 08620

Built 1950

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Oct 18, 2017

Property Information

Block2678
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,500
41%
Improvement Value:$91,300
59%
Total Assessment$155,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,490+6.7%
2024$5,146+1.2%
2023$5,084-0.3%
2022$5,099+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

From:

To:

Sq Ft912DeedBook 6304, Page 726Recorded10/20/2017

Property Sale

SaleMulti
$151,300
DeedBook 4882, Page 246

Property Built

Built

Year Built: 1950