Skip to content

530 Woodside AveTrenton, NJ 08620

Built 1970

Last Sale Date
May 23, 2006

Property Information

Block2701
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page311

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
31%
Improvement Value:$172,400
69%
Total Assessment$249,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,782+6.7%
2024$8,231+1.2%
2023$8,131-0.3%
2022$8,156+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970