Skip to content

22 White Stag DrTrenton, NJ 08620

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 27, 2023

Property Information

Block2704
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page322

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,296
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,200
33%
Improvement Value:$167,600
67%
Total Assessment$248,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,768+6.7%
2024$8,218+1.2%
2023$8,118-0.3%
2022$8,143+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$228,000

From:

To:

Sq Ft2,112DeedBook 6190, Page 1522Recorded4/7/2014

Property Built

Built

Year Built: 1958