Skip to content

24 White Stag DrTrenton, NJ 08620

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 11, 2022

Property Information

Block2704
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page322

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,508
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,600
31%
Improvement Value:$181,600
69%
Total Assessment$263,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,275+6.7%
2024$8,694+1.2%
2023$8,588-0.3%
2022$8,615+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$325,000
DeedBook 6010, Page 589

Property Built

Built

Year Built: 1960