Skip to content

83 Uncle Petes RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 10, 2012

Property Information

Block2713
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page303

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,560
Acreage6.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,300
31%
Improvement Value:$268,300
69%
Total Assessment$387,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,409+6.8%
2024$12,552+1.3%
2023$12,397-0.3%
2022$12,436+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984