Skip to content

116 Cynthia WayTrenton, NJ 08620

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 19, 1997

Property Information

Block2723
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page338

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
30%
Improvement Value:$197,900
70%
Total Assessment$282,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,952+6.7%
2024$9,328+1.2%
2023$9,215-0.3%
2022$9,243+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994