Skip to content

6 Betsy CtTrenton, NJ 08620

Built 1996

Last Sale Price
$216,000
Last Sale Date
Aug 30, 1996

Property Information

Block2724
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page330

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
25%
Improvement Value:$264,200
75%
Total Assessment$352,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,412+6.7%
2024$11,633+1.2%
2023$11,492-0.3%
2022$11,528+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$216,000
DeedBook 3109, Page 209

Property Built

Built

Year Built: 1996