Skip to content

Broad St(Block 2726 Lot 3)Trenton, NJ 08620

Last Sale Date
Dec 9, 2015

Property Information

Block2726
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page341

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$201,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$201,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,094+6.7%
2024$6,649+1.2%
2023$6,568+7.6%
2022$6,105+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0