Skip to content

27 Drialo DrAllentown, NJ 08501

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 1996

Property Information

Block2735
Lot68
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page316

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,030
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,500
33%
Improvement Value:$184,800
67%
Total Assessment$275,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,452+6.9%
2024$8,843+1.3%
2023$8,733-0.3%
2022$8,761+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966