Skip to content

8 Hidden Hollow DriveTrenton, NJ 08620

Built 1995

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Jan 19, 1994

Property Information

Block2738
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page344

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,600
17%
Improvement Value:$595,000
83%
Total Assessment$715,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,218+6.7%
2024$23,636+1.2%
2023$23,350-0.3%
2022$23,422+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 2776, Page 291