Skip to content

24 Tattletown RdTrenton, NJ 08620

Built 1800

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2018

Property Information

Block2738
Lot31
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page334

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,280
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,900
41%
Improvement Value:$135,900
59%
Total Assessment$231,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,919+6.9%
2024$7,406+1.3%
2023$7,314-0.3%
2022$7,337+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1800