Skip to content

44 River DrTitusville, NJ 08560

Built 1890

Last Sale Date
May 3, 2022

Property Information

Block135
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionPARSONAGE
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,542
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$284,800
64%
Improvement Value:$161,100
36%
Total Assessment$445,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1890