Skip to content

23 Aunt Molly RdHopewell, NJ 08525

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 24, 1992

Property Information

Block16
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage2,758
Acreage2.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$281,400
52%
Improvement Value:$258,400
48%
Total Assessment$539,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,041+3.3%
2024$16,496-0.1%
2023$16,512+4.6%
2022$15,788+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$270,000
DeedBook 2478, Page 599

Property Built

Built

Year Built: 1965