Skip to content

37 Harb Woodsville RdPennington, NJ 08534

Built 1961

Last Sale Price
$354,000
Last Sale Date
Dec 4, 2003

Property Information

Block30
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description2SF 2AG 1OB
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage1,456
Acreage2.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,900
70%
Improvement Value:$111,800
30%
Total Assessment$378,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,956+3.3%
2024$11,573-0.1%
2023$11,584+2.5%
2022$11,304+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$354,000
DeedBook 4690, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1961