Skip to content

22 Harb Woodsville RdPennington, NJ 08534

Built 1973

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 23, 1998

Property Information

Block31
Lot80
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page9.01

Building Details

Building Class17
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage2,264
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$234,000
56%
Improvement Value:$187,400
44%
Total Assessment$421,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,304+3.3%
2024$12,878-0.1%
2023$12,891+2.5%
2022$12,579+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973