Skip to content

Barry Rd(Block 54 Lot 11)Lambertville, NJ 08530

Last Sale Date
Jan 11, 2024

Property Information

Block54
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1001

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage---
Acreage65.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$32,900
100%
Total Assessment$32,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,039+3.3%
2024$1,005+45.4%
1990$692
Property History

Property Sale

Sale
$0