Skip to content

101 Hunter RdLambertville, NJ 08530

Last Sale Date
Feb 18, 2016

Property Information

Block55
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description2SF 10OB FARM
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage---
Acreage83.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,731,600
69%
Improvement Value:$780,300
31%
Total Assessment$2,511,900

Sale
$0