Skip to content

103 Slack AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1890

Last Sale Date
Sep 25, 2024

Property Information

Block1002
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,646
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,600
38%
Improvement Value:$103,900
62%
Total Assessment$168,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,220+2.0%
2024$5,116+3.2%
2023$4,959+1.4%
2022$4,890+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1890