Skip to content

95 Harmony AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1963

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Oct 24, 2019

Property Information

Block1004
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,055
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,900
28%
Improvement Value:$181,200
72%
Total Assessment$253,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,841+2.0%
2024$7,684+3.2%
2023$7,449+1.4%
2022$7,345+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
Sq Ft2,055DeedBook 6388, Page 257Recorded11/20/2019

Property Built

Built

Year Built: 1963