Skip to content

51 Myrtle StLawrence Township, NJ 08648

Built 1926

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2013

Property Information

Block101
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class27
Description2SS
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,176
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,600
39%
Improvement Value:$69,800
61%
Total Assessment$114,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,544+2.0%
2024$3,473+3.2%
2023$3,367+1.4%
2022$3,320+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1926