Skip to content

59 Myrtle StLawrence Township, NJ 08648

Built 1926

Last Sale Date
Apr 6, 2021

Property Information

Block101
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,302
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,600
38%
Improvement Value:$74,400
62%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,718+2.1%
2024$3,643+3.2%
2023$3,532+1.4%
2022$3,482+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1926