Skip to content

939 Mulberry StLawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Price
$192,000
Last Sale Date
Apr 30, 2019

Property Information

Block104
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,200
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,700
31%
Improvement Value:$108,200
69%
Total Assessment$155,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,830+2.0%
2024$4,733+3.2%
2023$4,588+1.4%
2022$4,524+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$192,000

From:

To:

Sq Ft1,200DeedBook 6367, Page 1183Recorded5/17/2019

Property Built

Built

Year Built: 1950