Skip to content

928 Mulberry StLawrence Township, NJ 08648

Built 1901

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 19, 2013

Property Information

Block105
Lot64
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,644
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,300
30%
Improvement Value:$133,300
70%
Total Assessment$191,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,936+2.0%
2024$5,817+3.2%
2023$5,639+1.4%
2022$5,560+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$171,000
DeedBook 4815, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1901