Skip to content

1930-1960 Brunswick(Unit C02)Lawrence Township, NJ 08648

Built 2005
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2008

Property Information

Block1104
Lot19.01
QualifierC02
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class10
Description5-UN RETAIL
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage---
Acreage2.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$262,400
56%
Improvement Value:$206,300
44%
Total Assessment$468,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,520+2.0%
2024$14,230+3.2%
2023$13,794+1.4%
2022$13,602+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2005