Skip to content

17 Altamawr AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 1989

Property Information

Block1308
Lot86
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,634
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,700
33%
Improvement Value:$133,000
67%
Total Assessment$198,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,156+2.0%
2024$6,033+3.2%
2023$5,848+1.4%
2022$5,766+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967