Skip to content

Arcadia Ave(Block 1316 Lot 81)Lawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$109,000
Last Sale Date
Jun 28, 1996

Property Information

Block1316
Lot81
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$474+2.0%
2024$465+3.2%
2023$450+1.4%
2022$444+1.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$109,000
DeedBook 3089, Page 342

Property Sale

SaleMulti
$120,000
DeedBook 2494, Page 834