Skip to content

106 Graf AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Jun 2, 2000

Property Information

Block1502
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage792
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
44%
Improvement Value:$86,000
56%
Total Assessment$153,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,759+2.1%
2024$4,663+3.2%
2023$4,520+1.4%
2022$4,457+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$103,000
DeedBook 3834, Page 271

Property Built

Built

Year Built: 1950