Skip to content

124 Graf AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2012

Property Information

Block1502
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage792
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
40%
Improvement Value:$99,400
60%
Total Assessment$167,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,174+2.0%
2024$5,070+3.2%
2023$4,915+1.4%
2022$4,846+1.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 5718, Page 239

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 2982, Page 145

Property Built

Built

Year Built: 1957