Skip to content

104 Lakedale Dr

Lawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2004

Property Information

Block1701
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage3,041
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,900
23%
Improvement Value:$257,600
77%
Total Assessment$334,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,363+2.0%
2024$10,155+3.2%
2023$9,844+1.4%
2022$9,707+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$134,000
DeedBook 2483, Page 735

Property Built

Built

Year Built: 1950