Skip to content

5 Winnipeg LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1967

Last Sale Date
Apr 22, 2021

Property Information

Block2202
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,716
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,100
35%
Improvement Value:$148,600
65%
Total Assessment$227,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,054+2.0%
2024$6,913+3.2%
2023$6,701+1.4%
2022$6,608+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967