Skip to content

22 Winnipeg LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1966

Last Sale Price
$156,500
Last Sale Date
May 31, 1991

Property Information

Block2203
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,838
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,600
32%
Improvement Value:$164,700
68%
Total Assessment$243,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,537+2.0%
2024$7,387+3.2%
2023$7,160+1.4%
2022$7,061+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$156,500
DeedBook 2567, Page 350

Property Built

Built

Year Built: 1966