Skip to content

Meriline Ave(Block 2302 Lot 50)Lawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block2302
Lot50
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$75,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,348+2.0%
2024$2,301+3.2%
2023$2,231+1.4%
2022$2,200+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0