Skip to content

33 Rolfe AvenueLawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$255,900
Last Sale Date
Aug 19, 2015

Property Information

Block2303
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,426
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$14,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$452+2.0%
2024$443+3.2%
2023$430+1.4%
2022$424+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$255,900

From:

To:

Sq Ft1,426DeedBook 6228, Page 157Recorded9/8/2015

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$12,500
DeedBook 2339, Page 713