Skip to content

141 Millerick AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1956

Last Sale Date
Apr 28, 2021

Property Information

Block2402
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,656
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,900
37%
Improvement Value:$161,900
63%
Total Assessment$256,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,956+2.0%
2024$7,796+3.2%
2023$7,558+1.4%
2022$7,452+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956