Skip to content

91 Berwyn PlLawrence Township, NJ 08648

Built 1992

Last Sale Price
$47,000
Last Sale Date
Oct 22, 1991

Property Information

Block2406
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,076
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
28%
Improvement Value:$217,100
72%
Total Assessment$301,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,340+2.0%
2024$9,154+3.2%
2023$8,873+1.4%
2022$8,750+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$47,000
DeedBook 2582, Page 497