Skip to content

2116 Lawrence RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2024

Property Information

Block3004
Lot198.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class18
DescriptionEMMAUS HOUSE
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage3,157
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,400
24%
Improvement Value:$307,600
76%
Total Assessment$404,000

Sale
$1
DeedBook 6549, Page 959

Property Sale

Sale
$585,000
Sq Ft3,157DeedBook 6545, Page 1687Recorded1/8/2024

Property Built

Built

Year Built: 1970