Skip to content

22 Jackie DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 12, 2012

Property Information

Block3014
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3005

Building Details

Building Class39
DescriptionE-TWHSE
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage1,650
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,700
30%
Improvement Value:$185,400
70%
Total Assessment$263,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,151+2.0%
2024$7,988+3.2%
2023$7,743+1.4%
2022$7,635+1.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 6148, Page 1048

Property Sale

Sale
$179,900
DeedBook 3882, Page 297

Property Sale

Sale
$158,900
DeedBook 2678, Page 105

Property Built

Built

Year Built: 1986