Skip to content

30 Jackie DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1986

Last Sale Price
$296,500
Last Sale Date
Apr 17, 2013

Property Information

Block3014
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3005

Building Details

Building Class39
DescriptionF-1TWHSE
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage2,143
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
26%
Improvement Value:$218,100
74%
Total Assessment$296,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,176+2.0%
2024$8,993+3.2%
2023$8,717+1.4%
2022$8,596+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$296,500
DeedBook 6169, Page 1939

Property Sale

Sale
$177,000
DeedBook 2590, Page 354

Property Built

Built

Year Built: 1986