Skip to content

26 Royal Oak RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1960

Last Sale Date
May 26, 2021

Property Information

Block3508
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3502

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,702
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,300
37%
Improvement Value:$158,600
63%
Total Assessment$250,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,773+2.0%
2024$7,617+3.2%
2023$7,384+1.4%
2022$7,281+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960