Skip to content

341 Glenn AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1961

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Oct 23, 1989

Property Information

Block3512
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3502

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,980
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,300
34%
Improvement Value:$188,700
66%
Total Assessment$287,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,891+2.0%
2024$8,713+3.2%
2023$8,446+1.4%
2022$8,329+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 2506, Page 682

Property Built

Built

Year Built: 1961