Skip to content

Rt 295

Lawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Aug 8, 2007

Property Information

Block4001
Lot9
QualifierB02
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class---
DescriptionBILLBOARD
Dwellings1
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$151,600
100%
Total Assessment$151,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,697+2.1%
2024$4,603+3.2%
2023$4,462+1.4%
2022$4,399+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0