Skip to content

3201 Brunswick PikeLawrence Township, NJ 08648

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Feb 11, 1999

Property Information

Block5201.10
Lot4.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class---
DescriptionENTRPS RENT CAR
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage1,812
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$554,000
72%
Improvement Value:$213,800
28%
Total Assessment$767,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,786+2.0%
2024$23,310+3.2%
2023$22,596+1.4%
2022$22,282+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 3617, Page 58

Property Built

Built

Year Built: 1960