Skip to content

6 Brandon RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 18, 2016

Property Information

Block5301
Lot48
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,292
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,500
31%
Improvement Value:$219,500
69%
Total Assessment$320,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,914+2.0%
2024$9,715+3.2%
2023$9,418+1.4%
2022$9,286+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$233,500
DeedBook 2862, Page 92

Property Built

Built

Year Built: 1963