Skip to content

Shirley Lane K-15Lawrence Township, NJ 08648

Built 1978

Owner
---
Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Aug 29, 2025

Property Information

Block6005
Lot181
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page6001

Building Details

Building Class37
Description2SBF ROW TNHSE
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage1,396
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
30%
Improvement Value:$139,600
70%
Total Assessment$198,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,909+2.1%
2024$5,786+3.3%
2023$5,601+1.5%
2022$5,519+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000
Sq Ft1,396DeedBook 6602, Page 1643Recorded9/9/2025

Property Sale

Sale
$192,000
DeedBook 4664, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1978